LVRU
Meklēt visā veikalā  
PREČU KATEGORIJAS
RAKSTI
Kondicioniera uzstādīšana
Kondicionieru remonts un servisa apkalpošana
Gaisa kondicionieru uzbūve
Kā ietaupīt gaisa kondicioniera iegādē
KONTAKTI
SIA "Freons"
Biroja adrese:
Rīga, Jēzusbaznīcas iela 19, LV-1050, 1.stāvs, ieeja no pagalma


mob. (+371) 26 457 566
e-mail: info@zlata.lv

Darba laiks:
zvaniet 9:30 - 17:00
pirmdiena - piektdiena

Konsultācijas, rekomendācijas, priekšlikuma-tāmes sagatavošana,
ar izbraucienu uz objektu

Kā ietaupīt gaisa kondicioniera iegādē

Komforta radīšana plašā dzīvoklī – tas nav lēts prieks. Augstvērtīgas un klimata tehnikas iegāde un montāža var veidot ievērojamu summu ar aprēķinu 400-500 Ls uz istabu. Biroja telpu, kurās ir novietotas siltumu izdalošas iekārtas un kurās uzturas daudz cilvēku, gaisa kondicionēšana izmaksā daudz dārgāk. Vai pastāv šo izmaksu samazināšanas paņēmieni, nepasliktinot pielietojamās tehnikas parametrus? Protams, tādi pastāv, tomēr nesteigsimies un izskatīsim visu pēc kārtas. Tad, kad nepieciešama vienlaicīga vairāku telpu dzesēšana, saprātīga gaisa kondicioniera izvēle sniegs vislielāko ekonomiju. Šādi izmaksas iespējams samazināt līdz divām reizēm. Tomēr parastu un VIP-klases modeļu cenu atšķirība veido 25-30%.

Nākamā nianse ir tāda, ka, pielietojot lieljaudas aparatūru, izmaksas samazinās. Piemēram, nepieciešama lielas istabas ar platību 65m2 gaisa kondicionēšana. To var paveikt ar vienu split-sistēmu, bet ar jaudīgāku uz sienas izvietotu iekšējo bloku. Šādas sistēmas vidējā cena būs aptuveni 800 Ls. Savukārt, ja šo telpu sadala trīs mazākās telpās, katrā no tām būs nepieciešama mazākas jaudas kondicioniera uzstādīšana. Rezultātā mēs iegūsim iekārtu izmaksu palielināšanos 60% robežās (400 Ls x 3 = 1200 Ls).

Tādēļ biroju nav jāsadala daudzās sīkās telpās, jo tādā veidā Jūs būsiet pakļauti ievērojamam dzesēšanas sistēmas sadārdzinājumam. Tomēr, ja tas ir nepieciešams, tas pieņemams variants ir starpsienas, kuras nesniedzas līdz griestiem un saglabā vienotu gaisa telpu.

Tomēr viens no vienkāršākajiem un relatīvi lētiem ērtību radīšanas paņēmieniem ir logu kondicioniera iegāde. Šādu iekārtu ražošana ir salīdzinoši vienkārša un daudzu gadu gaitā kardināli nemainās, tādēļ šādu kondicionieru cenas ir minimālas. Lēti modeļi ar jaudu 2 kW izmaksās aptuveni 100 Ls, bet iekārtas, kuras spēs radīt komfortablu temperatūru jau minētajā 65 m2 dzīvoklī, izmaksās 250-300 Ls. Bez tam, loga kondicioniera uzstādīšanu spēj veikt katrs kaut cik sevi cienošs vīrietis – nepieciešami daži galdnieku instrumenti un vienkāršs rūpīgums.

Vislielāko popularitāti logu gaisa kondicionieri ir ieguvuši taupīgo amerikāņu mājās, kur tos iebūvē nevis logu rāmjos, bet tieši ēku sienās. Diemžēl mūsu klimata joslā šādu paņēmienu var izmantot tikai plānsienu tirdzniecības paviljonos. Bez tam, šādā veidā izvietots kondicionieris neizskatās sliktāk par parasto split-sistēmu, bet tā cena ir divas reizes zemāka.

Tomēr logu kondicionieriem piemīt arī daži trūkumi: augsts trokšņu līmenis, ierobežotas funkcionālās iespējas, zema dzesēšanas pakāpe. Tieši tādēļ daudzās valstīs ļoti izplatītas ir split-sistēmas.

To cenu politika jau paredz „gudras” iekšējas ierīces esamību, kurai piemīt visas iespējamās funkcijas, nevis tikai jauda. Telpās izvietojamie bloki tiek izgatavoti šādā konstruktīvajā izpildījumā: sienas, grīdas, griestu, kasešu, kolonnu un kanāla tipa izpildījumā. Jaudu intervālā no diviem līdz sešiem kW populāras ir split-sistēmas ar uz sienas izvietotu iekšējo bloku. Šādu sistēmu cena ir no 250 līdz 500 Ls (ņemot vērā to veiktspēju). Dabiski, iedzīvotāju mājokļos vispopulārākās ir tieši split-sistēmas.

Ja nepieciešams vienlaikus vairākās lielās telpās radīt komfortablu temperatūru, uzmanības vērti varētu būt citi risinājumi. Tā vietā, lai katrā telpā uzstādītu atsevišķu kondicionieri, var aprobežoties ar vienu, daudz jaudīgāku sistēmu, kura pa gaisvadiem pievada siltu vai dzesētu gaisu. Jo gaisa kondicionieris ir jaudīgāks, jo lētāk izmaksā viens aukstuma kilovats. Šo ideju realizē ar kanālu split-sistēmu palīdzību. Tādos kondicionieros ārējo bloku izvieto uz ēkas ārējās sienas, bet telpā – iekšējo bloku (starp pārsedzi un piekaramajiem griestiem). Ko iegūstam? Izskaidrosim ar konkrētu piemēru.

Pieņemsim, ka jāatdzesē gaiss piecās telpās, kurām ir dažāda platība un kura ir robežās no 10 līdz 30 m2, kuru logu rāmji ir vērsti pret austrumiem. Pieņemsim, ka telpā strādās piecpadsmit cilvēki, kuru rīcībā būs datori, kopētājs un trīs tīkla printeri. Šādos apstākļos, lai nodrošinātu komfortablus darba apstākļus, ir pietiekami ar 15 kW kanālu tipa split-sistēmu. Šāda sistēma izmaksās aptuveni 1400 Ls. Pielietojot sienas spli-sistēmu, būs nepieciešami 2200 Ls, t.i., tā būs 1.5 reizes dārgāka. Bet, ja ņem vērā, to, ka salīdzinājumā ar sienas kondicionieri kanāla kondicioniera komplektējošās daļas un montāža būs divreiz dārgāka, iegūsim ievērojamu ekonomiju.

Daži cilvēki, lielākas ekonomijas meklējumos uzlūko multi-split sistēmas. Tomēr, parasti, šādas sistēmas nerada nekādu ekonomiju. Piemēram, papildus iekšējo bloku pieslēgšana pie esošā ārējā bloka ir iespējama tikai pie vienādām telpā izvietotā iekšējā un ārējā bloka jaudām.

Sākums  |  Jauni kondicionieri  |  Kondicionieri ar atlaidēm  |  Kondicioniera uzstādīšana  |  Preču piegādes nosacījumi  |  Kontakti
LCD televizoriLCD televizori Latvijas interneta veikali