LVRU
Meklēt visā veikalā  
PREČU KATEGORIJAS
RAKSTI
Kondicioniera uzstādīšana
Kondicionieru remonts un servisa apkalpošana
Gaisa kondicionieru uzbūve
Kā ietaupīt gaisa kondicioniera iegādē
KONTAKTI
SIA "Freons"
Biroja adrese:
Rīga, Jēzusbaznīcas iela 19, LV-1050, 1.stāvs, ieeja no pagalma


mob. (+371) 26 457 566
e-mail: info@zlata.lv

Darba laiks:
zvaniet 9:30 - 17:00
pirmdiena - piektdiena

Konsultācijas, rekomendācijas, priekšlikuma-tāmes sagatavošana,
ar izbraucienu uz objektu

Kondicionieru remonts un servisa apkalpošana

Jebkurai sadzīves elektrotehnikai ir nepieciešami remonti un servisa apkalpošana. Kondicionieris visu ierīču vidū nav izņēmums. Bez tam, atšķirībā no citām elektroierīcēm, kondicionierim ir nepieciešama regulāra servisa apkalpošana. Kādas ir kondicioniera ekspluatācijas sadzīves apstākļos īpatnības un kādām split-sistēmas sastāvdaļām lietotājam būtu jāpievērš vislielākā uzmanība – par to, lūdzu, lasiet šajā rakstā.
Split-sistēmas tipa kondicionieris ir samērā sarežģīta ierīču sistēma, kurā norisinās savstarpēji saistītas starpfāzu pārejas. Kaut vai viena sistēmas mezgla funkcionēšanas traucējumi rada visas iekārtas darbības traucējumus. Aplūkosim kondicioniera ekspluatācijas laikā biežāk sastopamos darbības traucējumus:

  1. Aukstuma aģenta pāreja no šķidra stāvokļa gāzveida stāvoklī tvaicētājā norisinās nepilnīgi. Tādā veidā, šķidrā aukstuma aģenta daļa nonāk kompresorā, kurš hidrauliskā trieciena rezultātā iziet no ierindas. Šīs negatīvās parādības cēlonis ir aizsērējuši filtri, kuri samazina uz tvaicētāju vērstas gaisa plūsmas efektivitāti, kā arī kondicioniera uzstādīšana ārējā gaisa temperatūrā, kura zemāka par -10°C.
  2. Aukstuma aģenta noplūde no freona maģistrāles. Noplūde var rasties, piemēram, ja caurules ir nepareizi savalcētas. Laika gaitā kondicioniera ražība samazināsies, kā arī arējā bloka šķidruma ventilis apledos.

Pāriesim tieši pie kondicioniera servisa apkalpošanas un izstāstīsim par tiem konkrētajiem uzdevumiem, kurus veic profesionālie servisa dienesti. Kondicionieru apkalpošana ir iespējama pēc dažādām shēmām. Visvienkāršākais paņēmiens – servisa brigādes izsaukums. Lai to izdarītu, Jums vienkārši ir jāpiezvana uz specializētu uzņēmumu – vēlams uz to, kurā Jūs iegādājāties kondicionieri, un jāizsauc remonta speciālists.

Pārbaudes gaitā kondicionieris tiks testēts dažādos režīms un pārbaudīti tādi parametri, kā aukstuma aģenta spiediens svarīgos kontūra posmos, tvaicētāja ieejas un izejas temperatūra, noplūžu esamība utt. Pamatojoties uz pilnu kondicioniera diagnostiku tiks sastādīts apsekošanas akts. Atkarībā no konstatētajiem defektiem tiks īstenots attiecīgs pasākumu klāsts. Piemēram, ja kontūrā ir konstatēta freona noplūde, tad tas tiks uzpildīts. Pie kam, ja kondicioniera garantija ir spēkā, firma freona uzpildīšanu veiks bez maksas (pieļaujamie freona zudumi ir 50 g gadā). Jāatceras, ka saskaņā ar ekspluatācijas instrukcijas norādēm patērētājam pašam ir jāveic filtru tīrīšana. Šīs prasības neievērošanas gadījumā garantija kondicioniera ekspluatācijai nebūs spēkā. Ja Jūs katru mēnesi nevēlaties veikt filtru tīrīšanu, ar servisa uzņēmumu varat parakstīt līgumu par Jūsu kondicioniera ikmēneša apkalpošanu. Tas ir samērā ērti un droši, tomēr tam ir nepieciešamas papildus izmaksas.

Kondicionieru remonts ir saistīts ar dažādu defekta iemeslu novēršanas tehnisku darbu veikšanu. Kā papildus pakalpojumus, kurus sniedz servisa uzņēmums, var izdalīt: ārējā un iekšējā bloka demontāža un tīrīšana, kompresora nomaiņa, drenāžas sūkņa un vissezonu bloka uzstādīšana, alpīnista, kurš pārzina kondicioniera uzbūves principus, pakalpojumi, vara cauruļu lodēšana u.c.

Augstāk uzskaitīto pakalpojumu cenu katrā gadījumā nosaka individuāli. Lūdzu, vērsieties tikai pie pazīstamiem uzņēmumiem un Jūs savu kondicionieri bez traucējumiem lietosiet daudzus gadus.


Sākums  |  Jauni kondicionieri  |  Kondicionieri ar atlaidēm  |  Kondicioniera uzstādīšana  |  Preču piegādes nosacījumi  |  Kontakti
LCD televizoriLCD televizori Latvijas interneta veikali