LVRU
Meklēt visā veikalā  
PREČU KATEGORIJAS
RAKSTI
Kondicioniera uzstādīšana
Kondicionieru remonts un servisa apkalpošana
Gaisa kondicionieru uzbūve
Kā ietaupīt gaisa kondicioniera iegādē
KONTAKTI
SIA "Freons"
Biroja adrese:
Rīga, Jēzusbaznīcas iela 19, LV-1050, 1.stāvs, ieeja no pagalma


mob. (+371) 26 457 566
e-mail: info@zlata.lv

Darba laiks:
zvaniet 9:30 - 17:00
pirmdiena - piektdiena

Konsultācijas, rekomendācijas, priekšlikuma-tāmes sagatavošana,
ar izbraucienu uz objektu

Kondicioniera uzstādīšana

Mūsu firma veic ar kondicionieru uzstādīšanu saistītos visu veidu montāžas darbus.

Darbu izmaksas ir atkarīgas no daudziem faktoriem un tos katrā gadījumā nosaka individuāli. Lai noteiktu cenu, jāņem vērā sekojošas nianses:

  1. Trases garums, t.i. ārējā bloka attālums no iekšējā bloka;
  2. Ārējā bloka atrašanās vieta, t.i. uz lodžijas vai balkona, uz ēkas jumta vai fasādes sienas u.c.;
  3. Iekšējā bloka kondensāta noteces galējā punkta atrašanās vieta;
  4. Starp ārējo un iekšējo bloku nepieciešamajām komunikācijām nepieciešamo atveru urbšana nesošajās sienās, t.i. sienu biezums, sienu materiāls (koks, betons, gāzbetons, fibo bloki, reģipsis u.c.);
  5. Starp ārējo un iekšējo bloku uzstādīto komunikāciju nosegšana (kabeļu kanāls, zem reģipša, zem iekārtajiem griestiem, kanālu izkalšana sienās);
  6. Barošanas elektrokabeļa pieslēgšana (sadales skapis, rozete) kondicioniera vadības blokam;
  7. Kondicioniera montāžas objekta stāvoklis, t.i. „eiroremonts”, nepabeigts remonts vai telpas bez iekšējās apdares.


Ja Jūs vēlaties uzzināt kondicioniera uzstādīšanas izmaksas, lūdzu sazinieties ar mums pa tālruņi 26457566 un mūsu speciālisti sniegs Jums konsultācijas.

Viens no galvenajiem visas sistēmas pareizas darbības un ilgas kalpošanas nosacījumiem ir kondicioniera uzstādīšana saskaņā ar instrukciju. Tieši tādēļ montāžas darbu veikšana ir jāuztic tikai profesionāļiem. Par to, kādas ir dažādu kondicionieru tipu uzstādīšanas īpatnības, lūdzu, lasiet zemāk.

Sāksim ir pašu vienkāršāko iekārtu – loga kondicionieri. Šo iekārtu uzstāda tieši loga ailē un tai ir nepieciešama droša nostiprināšana. Tādēļ pastiprināta uzmanība ir jāpievērš loga rāmjiem, kuri izgatavoti no alumīnija vai PVC, jo tiem nav izturīgu stiprinājumu. Loga kondicioniera apakšējai daļai ir blīvi jāpieguļ pie loga rāmja un tai ir jāatrodas loga ailei perpendikulārā plaknē. Spraugas starp iekārtas korpusu un aili ir jāaizpilda ar speciālām montāžas putām.

Daudz sarežģītāka ir split-sistēmu montāžas shēma. Atsevišķiem ārējiem un iekšējiem bloki, kuri ir savstarpēji saistīti vienotā kontūrā, pa kuru plūst aukstuma aģents, ir nepieciešama kompleksa montāžas darbu jautājuma risinājuma pieeja. Piemēram, lai ēkas ārējais dizains nemainītos, ārējo bloku ir ieteicams uzstādīt uz ēkas jumta vai bēniņos. Ja šo variantu ir iespējams realizēt, tad šī split-sistēmas mezgla apkalpošana kļūs ievērojami vienkāršāka. Citos gadījumos ārējo bloku uzstāda uz ēkas fasādes. Tādos gadījumos darbus veic profesionāls alpīnists, kuram ir zināšanas kondicionieru uzstādīšanā. Jāatzīmē, ka, neskatoties uz kontūra garuma samazināšanos un attiecīgu split-sistēmas cenas samazināšanos, kondicioniera montāžas un apkalpošanas izmaksas būs lielākas nekā gadījumā, kad ārējais bloks tiktu uzstādīts uz jumta. Neatkarīgi no uzstādīšanas vietas ārējais bloks ir aprīkots ar jumtiņu, kas to pasargā no nokrišņiem un ko uzstāda uz speciāla kronšteina. Lai ārējais bloks iekļautos ēkas ārējā veidolā, daži lietotāji ārējo bloku pārkrāso atbilstošā krāsā.

Visus split-sistēmas uzstādīšanas darbus ir vēlams veikt vienlaicīgi ar telpas lokālo remontu, jo montāžas speciālisti aukstuma aģenta kontūra un elektroinstalācijas uzstādīšanai sienās izveido speciālus kanālus. Šie darbi ir samērā darbietilpīgi un to veikšana prasa daudz laika. Gadījumā, kad kondicionieris jāuzstāda īsos termiņos, piemēram, birojā, tad kontūra un elektrisko instalāciju veic speciālos plastikāta kanālos.

Griestu split-sistēmām, kuras uzstāda virs iekārtajiem griestiem, ir jābūt pieejamām lietotājiem, lai būtu iespējama filtru tīrīšana. Turpretī kolonnu kondicionierus uzstāda uz lielu telpu grīdas (cehos, noliktavās) un, lai iegūtu lielāku statiskumu, papildus piestiprina pie sienas.

Orientējošas uzstādīšana izmaksas ir iespējams aprēķināt patstāvīgi, vadoties pēc kondicionieru uzstādīšanas un apkalpošanas specializētā uzņēmuma mājas lapā izvietotās informācijas. Parasti uzņēmums piedāvā kondicioniera standarta montāžu, kurā ietilpst iekārtu piegāde, starpbloku komunikāciju uzstādīšana (piemēram, 5m), ārēja bloka montāža zem loga, iekšējā bloka montāža un iekārtu pieslēgšana pie elektrotīkla. Visi pārējie darbi tiek apmaksāti atsevišķi. Aprakstīsim tikai dažas galvenās situācijas, kurās ir nepieciešamas papildus montāžas izmaksas:

1. Starpbloku komunikāciju garums pārsniedz standarta izmēru (5m un vairāk).

2. Ārējais bloks jāuzstāda nevis zem loga, bet citā vietā (piemēram, balkons, ēkas fasāde, jumts, pagrabs).

3. Ēkas sienas materiāls un biezums. Jo izturīgāka un biezāka siena, jo dārgāk izmaksās šis pakalpojums.

4. Komunikāciju izvietošanas veids – sienā, speciālos plastmasas kanālos, virs iekārtajiem griestiem utt.

Iespējamo papildus pakalpojumu klāsts ir daudz plašāks un to individuāli nosaka katrs uzņēmums.


Sākums  |  Jauni kondicionieri  |  Kondicionieri ar atlaidēm  |  Kondicioniera uzstādīšana  |  Preču piegādes nosacījumi  |  Kontakti
LCD televizoriLCD televizori Latvijas interneta veikali