LVRU
Meklēt visā veikalā  
PREČU KATEGORIJAS
RAKSTI
Kondicioniera uzstādīšana
Kondicionieru remonts un servisa apkalpošana
Gaisa kondicionieru uzbūve
Kā ietaupīt gaisa kondicioniera iegādē
KONTAKTI
SIA "Freons"
Biroja adrese:
Rīga, Jēzusbaznīcas iela 19, LV-1050, 1.stāvs, ieeja no pagalma


mob. (+371) 26 457 566
e-mail: info@zlata.lv

Darba laiks:
zvaniet 9:30 - 17:00
pirmdiena - piektdiena

Konsultācijas, rekomendācijas, priekšlikuma-tāmes sagatavošana,
ar izbraucienu uz objektu

Gaisa kondicionieru uzbūve

Gaisa kondicionieris ir iekārta, kura paredzēta nepieciešamās temperatūras uzturēšanai telpā, kā arī kaitīgo daļiņu atdalīšanai no gaisa vides. Galvenais kondicioniera uzdevums – karstā laikā pazemināt telpas temperatūru.

Pēc uzbūves principa gaisa kondicionierus var iedalīt mobilajos, loga kondicionieros, split-sistēmās u.c. Birojos, tirdzniecības, dzīvojamās telpās, mācību iestādēs visizplatītākās ir spilt-sistēmas kondicionieri (sastāv no ārējā un iekšējā bloka).

Aplūkosim šī tipa kondicionierus daudz sīkāk.
Ārējā bloka galvenie mezgli:

  • Kompresors. Saspiež aukstuma aģentu (parasti freonu) un nosaka kustības virzienu visā kontūrā. Izšķir spirāles un virzuļa kompresorus. Spirāles veida kompresori ir drošāki, tomēr tie arī ir dārgāki.
  • Kondensators. Tas ir radiators, kurā norisinās freona pārejas no gāzveida stāvokļa šķidrā stāvoklī process, ko pavada siltuma izdalīšana apkārtējā vidē.
  • Ventilators. Ierīce, kura rada uz kondensatoru vērstu gaisa plūsmu. Dažādi ventilatora lāpstiņu rotācijas ātrumi kondicionierim ļauj darboties plašā ārējo temperatūru diapazonā.
  • Freona sistēmas filtrs. Montāžas darbu laikā kondicionieri pasargā no putekļiem un sīkām daļiņām.
  • Uzgaļu savienojumi. Nodrošina ārējā un iekšējā bloka savienošanu ar vara cauruļu palīdzību.


Iekšējā bloka galvenie mezgli:

  • Iztvaikotājs. Tas ir radiators, kurā norisinās freona iztvaikošanas ar siltuma absorbēšanu process. Gaisa plūsma, kura aptver radiatoru, tiek dzesēta.
  • Ventilators. Parasti ir ar trīs rotācijas ātruma režīmiem.
  • Rupjās un smalkās attīrīšanas filtri. Rupjās attīrīšanas filtrs ir izveidots no plastmasas sieta, ar kuru uztver liela izmēra daļiņas, piemēram, matus, dzīvnieku spalvas u.c. Nepieciešama periodiska tīrīšana (vēlams 2 reizes mēnesī). Smalkās attīrīšanas filtrs, pateicoties elektrostatiskajiem laukiem, uztver sīkas daļiņas.
  • Indikācijas panelis. Ar gaismas diožu indikatoru palīdzību informē par kondicioniera darba režīmiem un iespējamiem darbības traucējumiem.
Bez pieminētajiem mezgliem iekšējais bloks satur vertikālās žalūzijas, kondensāta paliktni, vadības plati un uzgaļu savienojumus.

Kondicioniera darbības princips ir balstīts uz siltuma absorbēšanu un siltuma izdalīšanu aukstuma aģenta šķidrās fāzes pārvietošanā pa iekārtas kontūru.

Aukstais zema spiediena (3-5 atm) aukstuma aģents no iztvaicētāja tiek padots kompresorā. Kompresorā aukstuma aģents tiek saspiests līdz spiedienam 15-20 atm, uzsilst līdz 80-90°C un tiek padots kondensatorā. Gaisa plūsma intensīvi dzesē kondensatoru, gāzveida fāzē esošais aukstuma aģents pāriet šķidrā fāzē un izdala siltumu. Siltumu parasti izvada ārējā vidē. Pēc tam aukstuma aģents caur plūsmas regulatoru, kurā samazinās spiediens un temperatūra, kā arī tiek fiksēts nepieciešamais plūsmas patēriņš, nonāk iztvaicētājā. Iztvaicētājā šķidrais aukstuma aģents uzvārās un atņem siltumu apkārtējai videi (mūsu gadījumā no darba telpas vai dzīvokļa). Gāzveida aukstuma aģents virzās un kompresoru un cikls atjaunojas.

Īpaša uzmanība darbam ar kondicionieri ir jāvelta montāžas darbu laikā. Visas iekārtas normālas darbības neatņemama sastāvdaļa ir gaisa neesamība kontūrā. Lai šis mērķis tiktu sasniegts, kontūra vakuumēšanu veic 30 minūtes.

Visu kondicioniera mezglu montāžu var veikt mūsu augstas klases speciālisti, kuri savi darbu paveiks kvalitatīvi, kā arī noformēs nepieciešamās garantijas un sniegs daudzus noderīgus ekspluatācijas padomus.
Sākums  |  Jauni kondicionieri  |  Kondicionieri ar atlaidēm  |  Kondicioniera uzstādīšana  |  Preču piegādes nosacījumi  |  Kontakti
LCD televizoriLCD televizori Latvijas interneta veikali